Sandomierz - miasto z XIII wieku

Atrakcje Baranów Sandomierski

Baranów Sandomierski to miasto położone w województwie podkarpackim. Dzięki urokliwej lokalizacji cieszy się stosunkowo dużą popularnością wśród turystów lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Planując wizytę w Baranowie Sandomierskim, warto poznać najciekawsze atrakcje z tego terenu. Z pewnością jest wśród nich zamek w Baranowie Sandomierskim i pobliskie miasta, takie jak Sandomierz czy Tarnobrzeg. Co jeszcze warto zobaczyć, odwiedzając Baranów Sandomierskim?

Zamek w Baranowie Sandomierskim

Ta budowla to zdecydowanie najbardziej znany punkt w Baranowie Sandomierskim. Mieszkańcami zbudowanego w latach 1591-1606 zamku byli niegdyś członkowie rodów szlacheckich. Dziś to miejsce jest przez cały rok tłumnie odwiedzane przez turystów z całej Polski. Nic w tym dziwnego. We wnętrzach zamku funkcjonuje obecnie muzeum i hotel.

Zamek w Baranowie Sandomierskim zachwyca renesansowymi zdobieniami i architekturą. Fortecę otacza zespół parków, które zachęcają do spacerów niezależnie od wieku. To właśnie dlatego jest on bardzo często wybierany jako miejsce ślubów i sesji narzeczeńskich.

Renesansowy zamek w Baranowie Sandomierskim – „Mały Wawel”

Baranów Sandomierski – miejsce pełne historii

W mieście nazywanym perłą Podkarpacia nie brakuje niespodzianek dla miłośników historii. Odnajdziemy tam m.in. atrakcje związane z architekturą. Zabytki w Baranowie Sandomierskim to jednak nie tylko cegły. Nieopodal Baranowa Sandomierskiego coś dla siebie odkryją również miłośnicy ciężkich maszyn. Tarnobrzeski oddział Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego jest prawdziwym centrum wiedzy o pracy kopalni przed wiekami.

Spędzając kilka chwil na rynku w Baranowie Sandomierskim, ponownie poczujemy ducha minionych czasów i poznamy miejskie legendy opowieści o wspomnianym wcześniej zamku.

Baranów Sandomierski – atrakcje z wodą w tle

Baranów Sandomierski to miejsce w Polsce, które koniecznie powinni odwiedzić fani aktywnego spędzania wolnego czasu. Przeprawa promowa przez Wisłę albo spacer obszarem Natura 2000 to tylko niektóre atrakcje warte wypróbowania. Na Stawach Krasiczyńskich można na przykład spotkać rzadkie gatunki wodnego ptactwa.

Nieopodal Baranowa Sandomierskiego Znajdują się również inne akweny, takie jak Jezioro Tarnobrzeskie. Ten zbiornik retencyjny powstał jako pozostałość po działalności odkrywkowej kopalni siarki.

Baranów Sandomierski - atrakcje wodne

Nie tylko Baranów Sandomierski. Poznaj okoliczne miasta

Jeśli wystarczy nam czasu, warto odwiedzić miasta kilkadziesiąt kilometrów od Baranowa Sandomierskiego. Na rynku w Sandomierzu obejrzymy m.in. kościół pw. św. Jakuba. Sandomierz przywita nas też pamiątkami związanymi z serialem „Ojciec Mateusz”. Tarnobrzeg z kolei to punkt na mapie, którego nie mogą pominąć wszyscy ciekawi historii Żydów w Polsce. Tamtejsze centrum informacji turystycznej oferuje naprawdę wiele atrakcji tematycznych.

Atrakcje Baranowa obejmują także możliwość jazdy na nartach. Wszystko dzięki stokowi narciarskiemu Siedleszczany, który zachęca do odwiedzenia Podkarpacia fanów sportu w każdym wieku.